Słońce w butelce – piękna opalenizna przez cały rok

Powoli zbliża się ta chwila kiedy odsłonimy więcej ciała niż dotychczas, by złapać trochę promieni słońca. Problem w tym, że opalanie staje się coraz bardziej ryzykowne, a skóra wymaga solidnego zabezpieczenia przed promieniowaniem. Nie warto rezygnować ze słońca ze względu na dobroczynną witaminę D, ale trzeba je umiejętnie dozować.

Alternatywą dla opalania jest słońce w butelce czyli olej z marchwi, który zapewnia zdrową opaleniznę, ale i piękna skórę przez cały rok. To kosmetyk, który szczególnie warto włączyć do pielęgnacji w okresie letnim, ponieważ dodatkowo zawiera naturalny filtr UV.

Olej karotenowy bo tak nazywany jest również olej z marchwi, jest w zasadzie maceratem, otrzymywanym w wyniku maceracji młodej marchwi w zimnotłoczonym oleju słonecznikowym. Posiada intensywny pomarańczowy kolor.

Marchew jest doskonałym źródłem β-karotenu, dlatego olej nadaje skórze wspaniały koloryt, twarz wygląda na wypoczętą i pięknie muśniętą słońcem. Ten naturalny kosmetyk wzmacnia także efekt opalania, jednocześnie chroniąc i pielęgnując skórę dzięki zawartości witamin A, B, C, E i F oraz kwasów tłuszczowych. Ponad to olej działa regenerująco i przeciwzmarszczkowo, jest polecany zarówno do cery wrażliwej jak i dojrzałej, przywraca skórze elastyczność, miękkość i gładkość.


Cena olejku z marchwi ok. 20 zł


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *